Ognisko Baletowe

Istnieje od 1964 roku, jego założycielką a zarazem choreografem i akompaniatorem była Pani Janina Koperska. Współpracując od początku istnienia Ogniska w 1974 roku prowadzenie ogniska przejęła Pani Małgorzata Karpińska wychowując i kształcąc wiele pokoleń małych tancerzy. Długoletnim akompaniatorem był Pan Konrad Leppek, obecnie od 2000 roku z ogniskiem współpracuje muzyk, akompaniator Pani Mariola Joczyn. Od 2008 roku współpracę podjęła Pani Agata Białobrzeska pedagog baletu, gimnastyki korekcyjnej, dyplomowany nauczyciel Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Od 2011 roku koordynatorem Ogniska został Sebastian Białobrzeski-tancerz,pedagog tańca i choreograf.

Ognisko cieszy się dużym zaufaniem rodziców, obecnie byłe wychowanki przyprowadzają na zajęcia również swoje pociechy co świadczy o ich dobrych wspomnieniach.

Ognisko Baletowe prowadzi zajęcia dla dzieci ( od 4 lat), z podziałem na młodszą, średnią i starszą grupę.

Dzieci mają możliwość rozwoju fizycznego i artystycznego, doskonalą swoją sprawność oraz pamięć ruchową. Pedagodzy starają się wejść w świat dziecięcej wyobrażni, zainspirować dzieci i wyzwolić z nich twórcze zachowanie. Dzieci realizują program rytmiki baletowej, nauczania tańca klasycznego, uczą się piosenek i ich interpretacji poprzez ruch. Mają również możliwość poznania tańców narodowych oraz regionalnych. Towarzyszy im żywy akompaniament pianisty.